Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

W dniu 19 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Witoldowie oraz Szkole Podstawowej we Wtelnie odbyły się kolejne lekcje dotyczące wód podziemnych organizowane na terenie Gminy Koronowo, w ramach akcji Aktywni Błękitni.


Gmina Koronowo po raz kolejny współorganizowała inicjatywę, w celu uświadomienia najmłodszej części lokalnej społeczności jak cenna jest woda. Zagadnienia przygotowane przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie dały możliwość przekazania wielu ciekawostek dotyczących wody, która jest tak cenna w otaczającym nas środowisku.

Podczas spotkania dzieci z w/w szkół dowiedziały się jak oszczędzać wodę, czym są zbiorniki retencyjne, na czym polegają łąki kwietne, w jakim celu zachęca się do ich zakładania oraz wiele innych zagadnień dotyczących gospodarowania wodami.

Godzinne zajęcia nie zaspokoiły ciekawości dzieci, które zadawały pytania i chłonęły wiedze nawet w przerwach między zajęciami.

Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony program edukacyjny mający połączyć szkoły promujące szeroko rozumianą edukację wodną, w zakresie dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

 

2 3 

4 

5a  6a

 

Informacja, zdjęcia: Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią, Urząd Miejski w Koronowie

Pin It