Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Ptaki wodne dokarmiane są nie tylko w okresie zimowym, choć tak naprawdę, nie potrzebują dokarmiania, dopóki nie zamarznie woda, w której znajdują naturalny pokarm. Warto to wziąć pod uwagę, a także to, że niewłaściwy rodzaj pokarmu przynosi więcej szkód niż pożytku. Dlatego, zainstalowaliśmy pierwsze tablice, które będą informowały i przypominały o dokarmianiu ptaków w sposób odpowiedzialny.


Pieczywo, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest właściwym składnikiem ptasiej diety. Podawane ptakom, prowadzi do biegunek i poważnych schorzeń, jak np. kwasica żołądka lub zespół anielskiego skrzydła. Zawarta w nim sól, powoduje zaburzenia gospodarki wodnej ptasich organizmów. Przy tym łatwo pleśnieje, a gnijąc przyczynia się do rozkwitu glonów na powierzchni zbiorników wodnych oraz wydziela toksyny groźne dla ryb. Może również przyciągać szczury.

Wartościowym pokarmem są wszelakie ziarna zbóż oraz rozdrobnione warzywa i owoce. Prosimy zatem o wykazanie zrozumienia dla tej ważnej sprawy.

 

IMG 20220406 084322

Informacja: Wydział Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią, Urząd Miejski w Koronowie

 

Pin It