Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o gatunkach obcych (Dz. U. poz. 1718), określającej krajowe ramy prawne dla przeciwdziałania inwazyjnym gatunkom obcym, informujemy, że osoby przetrzymujące rośliny i zwierzęta należące do inwazyjnych gatunków obcych powinny sprawdzić, czy posiadają ważne zezwolenia. Z nowymi przepisami powinny zapoznać się także wszyscy posiadacze inwazyjnych gatunków obcych, np.:sklepy zoologiczne, czy ogrodnicze.

Szczegółowe informacje w zakresie inwazyjnych gatunków obcych są dostępne na stronie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, w zakładce ochrona przyrody/inwazyjne gatunki obce:
https://www.gov.pl/web/rdos-bydgoszcz/inwazyjne-gatunki-obce

oraz na stronie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska:
https://www.gov.pl/web/gdos/inwazyjne-gatunki-obce3

Uwaga: Kto narusza przepisy dotyczące inwazyjnych gatunków obcych stwarzających zagrożenie dla Unii/Polski popełnia przestępstwo lub wykroczenie i może zostać obciążony administracyjną karą pieniężną do 1 000 000 zł.

docxZalacznik_-_Lista_inwazyjnych_gatunkow_obcych_stwarzajacych_zagrozenie_dla_Polski.docx14.18 KB

docxZalacznik_-_Lista_inwazyjnych_gatunkow_obcych_stwarzajacych_zagrozenie_dla_Unii.docx20.68 KB

Informacja: Wydział Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią, Urząd Miejski w Koronowie

Pin It