Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

żródła finansowania

Powiat Bydgoski zaprasza organizacje pozarządowe z terenu powiatu bydgoskiego do udziału w szkoleniu on-line na temat „Źródła finansowania w organizacjach pozarządowych oraz sposoby ich pozyskiwania”.

 

ADRESACI  SZKOLENIA
Szkolenie skierowane jest do organizacji pozarządowych – Stowarzyszeń, Fundacji z terenu powiatu bydgoskiego.
 
TERMIN  SZKOLENIA
7 lipca 2021 roku, godz.: 13:00-15:00.
 
KORZYŚCI
Uzyskanie lub poszerzenie wiedzy uczestników na temat źródeł finansowania organizacji pozarządowych i pozyskiwania środków finansowych na działalność organizacji pozarządowych, w tym w okresie pandemii COVID-19.
 
PROGRAM  SZKOLENIA
W trakcie szkolenia zostaną omówione zagadnienia dotyczące źródeł finansowania
w organizacjach pozarządowych oraz pozyskiwania środków finansowych na działalność organizacji pozarządowych, w tym w okresie pandemii COVID-19:
a)  źródła majątku stowarzyszenia wg ustawy Prawo o stowarzyszeniach;
b) omówienie poszczególnych źródeł finansowania ngo i sposobów ich pozyskiwania:
- źródła wewnętrzne (własne), w tym m.in.: składki członkowskie, działalność odpłatna pożytku publicznego, działalność gospodarcza,  dochody z majątku stowarzyszenia.
- źródła zewnętrzne: przegląd środków publicznych, w tym m.in.: dotacje, regranting oraz niepubliczne źródła finansowania, w tym m.in.: darowizny, środki pochodzące z ofiarności publicznej (zbiórki publiczne), wpływy z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, zapisy i spadki,  fundraising, inne.
 
PROWADZĄCY
Andrzej Rybus-Tołłoczko - administratywista, ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, od 15 lat pracuje w urzędach samorządowych i rządowych. Od 23 lat działa w sektorze pozarządowym. Prowadził własną organizację pozarządową prowadzącą wiele jednostek organizacyjnych. Obecnie aktywnie działała m.in. w Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego oraz Federacji Organizacji Pozarządowych "Pomocni Mazowszu". Pełni również funkcje w ciałach dialogu społecznego. Jest współprzewodniczącym Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego przy Marszałku Województwa Mazowieckiego, przewodniczącym Konwentu Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego. Prowadzi szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i urzędów.
 
FORMA
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Szkolenie  będzie realizowane w formie on-line.
Udział pozwoli zapoznać się z tematem prezentowanym na żywo przez eksperta, zadać mu pytanie na czacie i porozmawiać z innymi uczestnikami. Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz wyświetlane przez niego materiały, dokumenty. W trakcie webinaru mogą Państwo zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub na koniec spotkania. Platforma, na której odbywa się webinarium, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos.
W dniu szkolenia otrzymają Państwo na wskazany adres e-mail bezpośredni link dostępu na szkolenie.
 
ZGŁOSZENIA
Rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego.
Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać e-mailem na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 2 lipca 2021 r.
 
Informujemy, że podane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prawidłowej obsługi szkolenia. Przekazanie danych osobowych przez uczestnika nie jest wymogiem ustawowym ani umownym lub warunkiem zawarcia umowy. Przekazanie danych ma charakter dobrowolny, jednak ich niepodanie skutkuje tym, że osoba której dane dotyczą nie będzie mogła wziąć udziału w spotkaniu. 
INFORMACJE I WYJAŚNIENIA
Szczegółowe informacje pod nr tel. 0-52) 58 35 444

lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informacja: Powiat Bydgoski

 

Pin It