Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski !

1 września staruje druga edycja ogólnopolskiej rywalizacji rowerowej, której inicjatorem i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. O Puchar Rowerowej Stolicy Polski powalczą 43 miasta prezydenckie z całego kraju. Bydgoszcz zaprasza do wspólnej zabawy mieszkańców wszystkich gmin Metropolii Bydgoszczy.

Dołączyć może każdy – wystarczy zainstalować na swoim telefonie darmową aplikację ROWEROWA STOLICA POLSKI (przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS oraz Android) oraz dołączenie do wspólnej drużyny METROPOLIA BYDGOSZCZ. Można też dołączyć do jednej z podgrup – np. grupy swojej gminy.

Zabawa potrwa 30 dni.

Rywalizacja to nie tylko dobra zabawa i promocja zdrowego trybu życia, ale również wspaniała forma spędzania wolnego czasu i wykorzystanie roweru jako alternatywnego środka transportu.
Mieszkańcy, jeżdżąc na rowerze w miesiącu wrześniu nakręcają kilometry dla drużyny Metropolii Bydgoszcz. Wspólnie rywalizujemy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny! Kilometry kręcimy przy użyciu darmowej aplikacji „Rowerowa Stolica Polski".

Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, takie jak zniżki u partnerów, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

Gmina z obszaru Metropolii Bydgoszcz, której mieszkańcy przez cały wrzesień przejadą na rowerach z użyciem aplikacji największą liczbę kilometrów otrzyma pamiątkowy puchar i tytuł Najbardziej Rowerowa Gmina SMB 2020.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału we wrześniowej zabawie i kręcenia kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz!

Zachęcamy do śledzenia oficjalnych kanałów wydarzenia, gdzie znajdują się wszystkie aktualne informacje, a także do udziału w organizowanych w każdą niedzielę września przejazdach rowerowych do gmin Metropolii Bydgoszcz. Zapraszamy do kontaktu środowiska rowerowe organizujące we wrześniu wydarzenia o tematyce rowerowej.

www.rowerowastolicapolski.pl
www.facebook.com/PucharRowerowejStolicyPolski
www.instagram.com/rowerowastolicapolski

Organizator: Miasto Bydgoszcz we współpracy ze Stowarzyszeniem Metropolia Bydgoszcz

 

Pin It