Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

„Płka - Siatka - Mistrz” - wydarzenie o takiej nazwie odbyło się 19 października w hali Miejsko - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koronowie. Na zaproszenie Burmistrza Koronowa, wzięło w nim udział blisko 150 uczestników - uczniów szkół podstawowych z gminy Koronowo: Nr 1 i 2 z Koronowa, z Sitowca, Buszkowa, Mąkowarska i Wierzchucina Królewskiego.

Atrakcją dla uczestników była obecność znanych osobistości świata sportu, w tym Mistrzyń - dwukrotnej mistrzyni Europy w siatkówce Katarzyny Skowrońskiej i mistrzyni olimpijskiej w wioślarstwie Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej oraz znanego dziennikarza sportowego - Huberta Malinowskiego.

Piłka - Siatka - Mistrz to autorski program rozwoju dyscypliny, którego celem jest popularyzacja piłki siatkowej jako sportu i formy aktywności dla każdego – bez względu na wiek, status społeczny i miejsce zamieszkania. Skierowany jest do uczniów trzecich klas szkół podstawowych.

Event miał formę siatkarskiej rekreacji umysłowo-ruchowej poprzez zabawę i ćwiczenia, których wiodącym akcentem była piłka siatkowa. Liczyła się nie tylko rywalizacja ale także edukacja. Motywami wiodącymi eventu i każdej konkurencji była piłka i siatka.

Dzieci brały udział w konkurencjach, odpowiadały na pytania (mini konkurs wiedzy), mogły sprawdzić się w roli „mopersów”, przybić piątkę z gwiazdami sportu, otrzymać autograf, zrobić zdjęcie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz pakiet - koszulkę, bidon i poczęstunek.

Dziękujemy uczestnikom za udział a Fundacji Aktywnego Rozwoju za przeprowadzenie eventu.

 

20211019 105115

20211019 103755 20211019 123820

 

GALERIA TUTAJ

 

Informacja, zdjęcia: Magdalena Tabasz, Urząd Miejski w Koronowie

 

 

Pin It
Galeria: https://www.koronowo.pl/galeria?wydarzenia-2&pilka-siatka-mistrz-19-10-2021