Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Słońce, plaża… czego chcieć więcej na rozpoczęcie wakacji i powitanie lata! Dobrego towarzystwa i atrakcyjnego spędzenia czasu i o to zadbali organizatorzy Powitania lata w Pieczyskach, które odbyło się w dniu 25 czerwca 2022 r. -  Burmistrz Koronowa oraz Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koronowie wraz z partnerami oraz sponsorami.

Od rana odbywał się turniej plażowej piłki siatkowej o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Różanna w którym udział wzięło 8 drużyn: "Błękitni" - Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy, Zakład Karny w Koronowie, "Minionki", Sąsiedzi, Team Lipno, Lotnicy, Nadleśnictwo Dobrzejewice, Nadleśnictwo Różanna. 1 miejsce zajęła drużyna Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, 2 miejsce drużyna Zakładu Karnego w Koronowie, 3 miejsce drużyna Nadleśnictwa Różanna. Zawodnicy wsparli akcję "Nie! Nowotworom u dzieci", która trwała w Pieczyskach cały dzień.

Rozpoczęto od odprawy ratowników i wciągnięcia flagi na maszt. Do końca sierpnia plaża w Pieczyskach będzie strzeżona. Odpowiednie służby zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Zainteresowanie wzbudził pokaz ratownictwa, przygotowany przez służby – ratowników, policjantów oraz strażaków. Apelowano o rozsądek, wskazano jak dbać o bezpieczeństwo itp.

20220626 08124120220626 080951

W wyścigach smoczych łodzi, które zostały zorganizowane przy współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy wzięło udział 6 drużyn: Urząd Miejski w Koronowie, druhowie strażacy ochotnicy z gminy Koronowo, Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie, Przedsiębiorstwo Galkor, Stowarzyszenie Rowerowe Rowerowe Koronowo, Zakład Karny w Koronowie. Najszybciej pokonali trasę i najlepsi okazali się strażacy, przed „Maczkiem”, na 3 miejscu podium stanęli urzędnicy!

Podczas wydarzenia byli z nami znakomici modelarze z województwa kujawsko – pomorskiego, w tym mistrzowie Polski i uczestnicy mistrzostw Europy, dzięki którym można było podziwiać modele redukcyjne czyli wierne kopie istniejących jednostek pływającej. Były modele z napędem spalinowym, elektrycznym, parowym, żaglowym a nawet lokomobila działająca i jeżdżąca z napędem parowym.

Stowarzyszenie Łatwo Pomagać, przez cały czas prowadziło akcję NIE! Nowotworom u dzieci! Zbierano środki dla chorych wojowników! Chętni wzięli udział w balonowej bitwie na wodę, zawodach Hobby Horse i plażowej belgijce. Były m.in. licytacje, animacje, kolorowe warkoczyki, ognisko z kiełbaskami, drożdżówki prosto z pieca, domowe ciasto i inne smakołyki, malowanie twarzy i tatuaże.

20220626 080829 20220626 080728

Magia Art zadbała o wesołe gry, zabaw i tańce. Były wielkie bańki mydlane, kolorowe balony, malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, tatuaże, a dla ochłody zabawy z wodą. Dodatkowo funkcjonowała bezpłatna strefa dla dzieci – zjeżdżalnie i kule wodne od Jump Fun. Nie zabrakło rożnego rodzaju stoisk informacyjno – promocyjnych, food trucków.

Na Zalewie Koronowskim odbywały się Regaty Żeglarskie organizowane przez Klub Żeglarski „WIND”. Żeglarze połączyli je z Nocą Świętojańską i z tej okazji wodowano wianki z jachtów.

Program wydarzenia obejmował także: pokaz na trampolinach w wykoanniu Pomarańcza Fit oraz koncerty - na scenie wystąpiły zespoły: Johnny’s Daughter oraz CZAQu, porywając publiczność energetycznym rockiem. Towarzyszył Nam też DJ ŁO, którego granie zakończyło wydarzenie.

Dziękujemy wszystkim za udział!

20220626 080546 20220626 080443

 

Film z Powitania LataGaleria zdjęć (Urząd Miejski w Koronowie, eXbee) https://www.koronowo.pl/galeria?wydarzenia-2&powiatnie-lata-pieczyska-25-06-2022

Fotorelacja autorstwa P. Krzysztofa Różańskiego https://www.facebook.com/KrzysztofRozanskiPhotography

Organizatorzy: Burmistrz Koronowa, Miejsko – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koronowie

Partnerzy: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Klub Żeglarski „Wind”, Stowarzyszenie „Łatwo Pomagać”, Nadleśnictwo Różanna, Zakład Karny w Koronowie, Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy/Komisariat w Koronowie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Ochotnicza Straż Pożarna Koronowo i Gościeradz.

Patronat medialny: Telewizja Polska Oddział Bydgoszcz, Polskie Radio PiK.

Wspierający: Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Miasta i Gminy Koronowo, Auxilium Ratownictwo Medyczne Damian Dębecki, Gminna Spółdzielnia Koronowo, Pomarańcza Fit Iza Baumgart, Galkor Koronowo, Igal Koronowo, Browar Koronowo, Sklep Monopolowy Koronowo, Ośrodek Wypoczynkowy Polonez Koronowo, AMR Rewita Pieczyska, Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego Pieczyska, Marina Pasat Pieczyska, Gospodarstwo Sadownicze Wojciech Klimkiewicz Wtelno, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Koronowie.

Informacja: Magdalena Tabasz, Wydział Obsługi Przedsiębiorczości i Promocji, Urząd Miejski w Koronowie

 

Pin It