Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Święta Bożego Narodzenia już za kilkanaście dni. W sobotę, 11 grudnia podczas Jarmarku Świątecznego, pomimo mroźnej aury, stworzyliśmy radosną i ciepłą atmosferę.


Prawie 40 stoisk z różnymi ofertami: pierniki, pierogi, ciasta, ozdoby, skrzaty, makramy, choinki, regionalne piwa, miody, soki, biżuteria a nawet cymbergaje i konie - to tylko część jarmarkowego asortymentu i atrakcji przygotowanych przez wystawców.

Scena z ciekawymi występami: muzyczno - tanecznym w wykonaniu Zespołu Szkół w Koronowie, śpiewającymi z udziałem zespołów Ananasy od Nowa, Replika Nova a także prezentacją instrumentalistów, uczniów szkoły we Wtelnie oraz muzyczną niespodzianką. Pierwszy raz przed publicznością wystąpiła orkiestra działająca przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie.

Podczas Jarmarku rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną z motywem sportowym i wręczono nagrody oraz upominki wszystkim uczestnikom. Osoby, które nie mogły odebrać upominków proszone są o kontakt z organizatorem konkursu, Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Koronowie. Wyniki TUTAJ.

W hali odbywały się ciekawe warsztaty - dot paining (kropkowe malowanie), zdobienie pierników, tworzenie ozdób świątecznych m.in. z użyciem wikliny, zajęcia drukarskie (drzeworyt).

Nie zabrakło obowiązkowego gościa - Mikołaja ze słodkościami. Rozdawano także zimne ognie oraz kartki świąteczne ze zwycięskim motywem wybranym w konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową zorganizowanym przez Stowarzyszenie Koronowo Budzi Się. Rozgrzać można było się również np. przy ognisku.

Jarmark był też okazją do pomagania - charytatywne stoisko "zarobiło " prawie 7 tysięcy złotych, które zostanie przeznaczone na pomoc dla Anki Bydgoszczanki.

Podczas Jarmarku, Przychodnia Rejonowa szczepiła zainteresowanych przeciwko covid.

W jarmarkowy świat uczestników wprowadzali konferansjerzy: Błażej Stawiarski i Magdalena Tabasz.

Dziękujemy wszystkim wystawcom i uczestnikom za wspólne stworzenie świątecznej atmosfery!

Życzymy spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt!

Organizatorzy Jarmarku Świątecznego: Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski, Miejsko – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koronowie, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie, Urząd Miejski w Koronowie

Wsparcia udzielili: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Koronowie, Gminna Spółdzielnia Koronowo, Nadleśnictwo Różanna, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie Sp. z o.o., „ADAMER” Adam Łysek, Klub Jeździecki DERESZ z Nowego Dworu, Tartak „Zygowski” Koronowo, Pan Krzysztof Kruszczyński.

Filmowa relacja z Jarmarku ŚwiątecznegoFilmowa relacja Zespołu Szkół w Koronowie

Inne relacje:

Jarmark Świąteczny w Koronowie. Sporo się działo [ZDJĘCIA] (Autor: Igor Nigmański)

 

Galeria https://www.koronowo.pl/galeria?wydarzenia-2&jarmark-swiateczny-koronowo-2021-2

 

Tekst, zdjęcia: Wydział Obsługi Przedsiębiorczości i Promocji, Urząd Miejski w Koronowie, Miejsko – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koronowie, powierzone (Zespół Szkół w Koronowie)

Pin It
Galeria: https://www.koronowo.pl/galeria?wydarzenia-2&jarmark-swiateczny-koronowo-2021-2