Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

W minioną sobotę 10 września 2022 r. w Byszewie odbyły się Dożynki Gminy Koronowo.

Rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny, w kościele Świętej Trójcy, koncelebrowaną przez ks. Proboszcza Stefana Adricha. W kościele nastąpiło poświęcenie chlebów przygotowanych przez delegacje dożynkowe.

Zaszczytne funkcje tegorocznych Starostów Dożynek pełnili Pani Wiesława Latos z Lucimia oraz Pan Patryk Bociek z Więzowna.

Po mszy, przemaszerował korowód z delegacjami sołeckimi, starostami, gośćmi oraz przepięknym wieńcem dożynkowym  przygotowanym przez sołectwo Gogolin. Kotyliony przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Salna.

Wszystkich zebranych na dożynkowym placu powitali konferansjerzy: Pani Magdalena Tabasz oraz Pan Zenon Rydelski.

Oficjalną część dożynek rozpoczęto od odegrania przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą i odśpiewania hymnu narodowego przez uczestników.

Starostowie Dożynek przekazali Burmistrzowi Koronowa Panu Patrykowi Mikołajewskiemu, Panom Zastępcom, Pani Sekretarz oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Koronowie Panu Bogusławowi Guzińskiemu poświęcony podczas mszy świętej chleb, by podzielić się z obecnymi.

Podziękowania, słowa uznania i życzenia przekazał podczas otwarcia Burmistrz Koronowa Pan Patryk Mikołajewski.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Poseł na Sejm RP Pani Iwona Kozłowska,Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Radosław Kempinski oraz Pan Wojciech Porzych- Starosta Bydgoski.

Medal Starosty Bydgoskiego „Za Zasługi dla Powiatu Bydgoskiego” otrzymali: Radna Rady Miejskiej w Koronowie Pani Katarzyna Szulta-Romaniuk oraz Pan Włodzimierz Domek harcmistrz - Kierownik Pracowni Regionalistycznej WSG w Koronowie.

Podczas dożynek ogłoszono wyniki konkursu na Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim na szczeblu gminnym. Laureatami konkursu zostali: I miejsce: Pani Jolanta Lewandowska z Nowego Jasińca, II miejsce: Pani Elżbieta Muzolf z Wiskitna, III miejsce: Pani Dorota Stankiewicz z Samociążka. Gratulujemy! 

Nagrody wręczali przedstawiciele władz Koronowa, w tym Pani Aleksandra Szews Sekretarz Gminy, która była przewodniczącą komisji konkursowej.

W części artystycznej zaprezentowały się zespoły działające przy MGOK w Koronowie: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Ananasy, Beat Bend oraz Dawid Wojciechowski.

Nie zabrakło także występów gwiazd wieczoru w postaci rodzimej Kapeli „ Koronowiacy” oraz Dawida Okońskiego z zespołem i Formacji M-Power.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Koronowa, Urząd Miejski w Koronowie, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie, Parafia Byszewo.

Serdecznie dziękujemy za pomoc Wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia rolnikom, instytucjom, firmom, wystawcom oraz mieszkańcom gminy. KGW Salno i mieszkańcom za przygotowanie kotylionów oraz Sołectwu Gogolin za przepiękny wieniec dożynkowy.

Wsparcia udzielili m.in.: Gospodarstwo Rolne i Sadownicze Wojciech Klimkiewicz, Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich z Buszkowa i Mąkowarska, Gminna Spółdzielnia Koronowo.

Dożynkowego witacza wykonali mieszkańcy Sołectwa Byszewo na czele z sołtysem Panem Krzysztofem Swierblewskim.

https://www.koronowo.pl/gmina/informacje-gmina/witacz-dozynkowy

Mimo deszczowej aury bawiono się do wieczornych godzin.

 

Wszystkim dziękujemy za przybycie do Byszewa na Dożynki Gminy Koronowo!

kolaz dozynkowy

Pin It
Galeria: https://www.koronowo.pl/galeria?wydarzenia-2&dozynki-gminy-koronowo-10-09-2022