Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi do 31 października br. wydłużono termin składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych suszą.

Chodzi o nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wydłuża się do 31 października br. termin składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy, jak również uruchomiona zostanie pomoc finansowa dla rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej, w związku z wystąpieniem w 2022 r. szkód powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Pomoc udzielana będzie w wysokości 10 tys. zł w przypadku, gdy szkody wynoszą powyżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym i 5 tys. zł, jeżeli szkody wynoszą nie więcej niż 30% i nie mniej niż 1 proc. średniej rocznej produkcji rolnej.

Przypominamy, że wnioski o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy można składać wyłącznie za pośrednictwem aplikacji publicznej „Zgłoś szkodę rolniczą”: https://aplikacje.gov.pl/app/susza/

Wypełnione wnioski, po uzupełnieniu informacji o wszystkich uprawach, należy podpisać Profilem Zaufanym i wysłać w aplikacji do 31 października.

Informacja: Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią

Pin It