Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Już 1 grudnia 2022 rokuFundacja Ronalda McDonalda we współpracy ze Stowarzyszeniem Łatwo Pomagać oraz Gminą Koronowo zaprasza na profilaktyczne oraz kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, które mieszkają na terenie gminy Koronowo.

Badania są bezpłatne, a co najważniejsze dla naszych pociech bezpieczne i bezbolesne.

Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka?
Wiemy, że zdrowie naszych pociech jest najważniejsze.
A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne?
Za rzadko lub wcale.
W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.


Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Ambulans Fundacji to jedyny tego typu pojazd w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc w dniach: 24-26 listopada 2022 r. w godzinach: 16.00 - 19.00, pod numerem 886 954 595.
Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na stronie Fundacji oraz stronie Gminy Koronowo.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji na parkingu przy Hali Sportowo-Widowiskowej.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut.

Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie

Informacja: Stowarzyszenie Łatwo Pomagać

Pin It