Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Gmina Koronowo po raz kolejny przystąpiła do programu profilaktyki zdrowotnej opracowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego pn. „Program zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko – pomorskim”.


Upadki i ich konsekwencje to jedna z najczęstszych przyczyn hospitalizacji starszych osób i potencjalne zagrożenie życia – wynika z badań Narodowego Instytutu Geriatrii, Rehabilitacji i Reumatologii.


TRWA NABÓR DO PROGRAMU. Osoby, które ukończyły 60 r.ż. i zamieszkują na terenie gminy Koronowo będą mogły uczestniczyć w:
• zajęciach podnoszących sprawność fizyczną prowadzonych przez wykwalifikowanego trenera,
• zajęciach promujących aktywność fizyczną,
• ponadto gwarantujemy opiekę medyczną.

Cele szczegółowe programu:
• poprawa sprawności fizycznej oraz wykształcenie nawyków systematycznych ćwiczeń fizycznych wśród uczestników Programu,
• zwiększenie wiedzy uczestników Programu dotyczącej wpływu aktywności fizycznej na zdrowie,
• zwiększenie liczby trenerów przygotowanych do pracy z osobami powyżej 60 r. ż.

W ramach programu zaplanowana grupa 30 osób uczestniczyć będzie w bezpłatnych zajęciach aktywności fizycznej, które planuje się przeprowadzić w okresie wrzesień – grudzień br. Zajęcia będą odbywały się z częstotliwością 3 razy w tygodniu max. po 45 minut w godzinach popołudniowych.

Poza zajęciami ruchowymi seniorzy wezmą udział w szkoleniu edukacyjnym oraz w badaniu kwalifikacyjnym. Jest to badanie ogólnolekarskie, testy sprawnościowe, testy psychologiczne, skład ciała, EKG wykonane przez lekarza specjalistę wyznaczonego przez realizatora programu.

Zapraszamy wszystkich seniorów do zgłaszania się poprzez wypełnienie deklaracji i dostarczenia:
• pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miejski w Koronowie, ul. Plac Zwycięstwa 1, 86-010 Koronowo,
• e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
• lub osobiście w tut. Urzędzie ul. Pomianowskiego 1, Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego stanowisko ds. Zdrowia i Osób Niepełnosprawnych pokój nr 9.
w terminie do dnia 08.07.2022 r.

Informacje pod nr tel. 52 38 26 483

Liczba miejsc ograniczona! (dwie grupy po 15 osób.)

O zakwalifikowaniu się do Programu decyduje kolejność zgłoszeń.

Program współfinansowany przez Województwo Kujawsko-Pomorskie

Załączniki do pobrania:

docxDeklaracja uczestnictwa w programie_.docx58.26 KB

docxKlauzula informacyjna59 KB

 

Informacja: Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, Urząd Miejski w Koronowie

 

Pin It