Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Koronowo,

Zapowiadane podwyżki cen energii elektrycznej stają się faktem. Wzrost cen dotyka nie tylko indywidualnych odbiorców, ale również gminę, która kupuje energię potrzebną do oświetlenia ulic, przejść dla pieszych, zarządzanych przez siebie obiektów, parków, itp.

Zaczynamy od siebie – energooszczędne rozwiązania zaplanowane i wdrażane od dłuższego czasu: systematyczna wymiana oświetlenia w pomieszczeniach Urzędu na energooszczędne, poprzedzona inwentaryzacją urządzeń świetlnych, wyłączone zostały ekrany/telewizory, infokiosk, automaty podgrzewające wodę znajdujące się w przestrzeni wspólnej urzędu. Staramy się wypracować dobre praktyki w codziennym funkcjonowaniu. Oszczędności wprowadzone przez Gminę poza aspektem finansowym realnie przełożą się na zapewnienie większej pewności dostawy energii dla Państwa gospodarstw domowych.

Co najważniejsze przeprowadzamy modernizację oświetlenia, która obejmuje wymianę 1984 pracujących w technologii lamp sodowych. Zmodernizowane zostanie ok 90% oświetlenia na terenie Gminy Koronowo. Zakończone zostało postępowanie przetargowe na dostawę urządzeń oświetleniowych. Szacunkowy koszt modernizacji 5 850 000,00, przy dofinansowaniu ze źródeł zewnętrznych wynoszącym 3 542 215,26 zł.

O szukaniu oszczędności burmistrz rozmawiał z dyrektorami jednostek gminnych oraz dyrektorami szkół i przedszkoli. Trwają analizy dotyczące działalności poszczególnych jednostek pod względem możliwości zminimalizowania zużycia energii. Pod uwagę brany jest wariant częściowego wyłączenia oświetlenia drogowego.

Już dzisiaj zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej oszczędzania energii.

Ankieta dostępna pod linkiem https://forms.gle/mQzmYwknUSBweL5X7

Pin It