Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

palnik gazu

Informujemy, że w dniach 13 - 15.10.2020 Polska Spółka Gazownictwa – Oddział w Bydgoszczy przeprowadzi na terenie miasta i gminy Koronowo akcję przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2020”, mającą na celu wykrycie i usunięcie ewentualnych nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Gaz ziemny jest gazem bezwonnym. Dla bezpieczeństwa użytkowników instalacji gazowych do gazu dodawane są substancje zapachowe pozwalające na wykrycie ulatniającego się gazu bez specjalistycznych urządzeń pomiarowych.  Przewonienie gazu ziemnego polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu stanie się intensywniejszy, co umożliwi wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych. Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dostaw gazu do odbiorców.

W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zakręcić kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowymi i niezwłocznie powiadomić o tym Pogotowie Gazowe pod numerem 992. Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno  o nieszczelności sieci czy instalacji gazowej lub niesprawności przyłączonego urządzenia.

Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego i przy gazomierzach usuwane będą przez wykwalifikowanych pracowników Spółki Gazowej. Natomiast jeśli wyczujemy gaz w domu, napraw należy dokonać we własnym zakresie wzywając firmę specjalistyczną lub poprzez administratorów obiektów.

 

Informacja: Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią

 

 

Pin It