Otwórz menu mobilne

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

A- A A+

logo zus

Do 31 stycznia został przedłużony okres wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Tak jak wcześniej można z niego skorzystać w razie zamknięcia lub ograniczonego funkcjonowania z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły, klubu dziecięcego lub innej placówki oświatowej, do której uczęszcza dziecko lub dorosła osoba niepełnosprawna.

restauracja

Przedsiębiorcy, którzy czekają na wejście w życie przepisów dotyczących zwolnienia z opłacania składek za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r., mogą już teraz składać wnioski o odroczenie terminu płatności składek.

logo zus

Od 15 stycznia osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, np. zlecenie, dzieło na rzecz szeroko rozumianej kultury, mogą składać wnioski o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe. Chodzi o umowy zawarte do 15 grudnia 2020 roku.

komunikat szczepionka

Szanowni Mieszkańcy Gminy Koronowo,

od 15 stycznia 2021 r. rusza rejestracja osób, które ukończyły 80 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienia te są dobrowolne i objęte zostaną nimi osoby, które dokonają rejestracji.

serce

W Koronowie stanęło kolejne SERCE przy ul. Pomianowskiego 1 przy Urzędzie Miejskim. Informujemy, że aktualnie zbieramy dla IZY KUŚ.

pies

Posiadanie psa to dla właścicieli ogromna radość, przyjemnośći zdrowie dla całej rodziny. Niesie ono z sobą jednocześnie szereg obowiązków. Zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Koronowo: „uprzątnięcie terenu przeznaczonego do użytku wspólnego z zanieczyszczeń powstałych w związku z czynnościami higienicznymi i pielęgnacyjnymi zwierząt domowych, […] obowiązek ten nie dotyczy osób niewidzących oraz z upośledzeniem narządów ruchu”.

dyzur telefoniczny

We wtorek, 19 stycznia w godz. 9-12.00 odbędzie się kolejny telefoniczny dyżur ekspertów ZUS.Tym razem, eksperci odpowiadać będą na pytania dotyczące zasad przyznawania świadczeń postojowychw ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0.Podczas dyżuru będzie można dowiedzieć się,komu przysługuje świadczenie postojowe, jak i kiedy można złożyć wniosek.

deklaracja zus

Przedsiębiorcy od początku roku mogą zgłaszać się do małego ZUS plus, który uprawnia do płacenia niższych składek na ubezpieczenia społeczne liczonych od dochodu.